Podstawowy zabieg podologiczny
Meritum świadomego dbania o stopy

Podstawowy zabieg podologiczny to meritum świadomego dbania o stopy. Wykonywany regularnie co 4-8 tygodni jest najefektywniejszym działaniem profilaktycznym i pielęgnacyjnym, pozwala utrzymać stopy w stanie zdrowia oraz zapobiega pojawieniu się zmian patologicznych w ich obrębie.

Profilaktyka podstawowego zabiegu podologicznego polega na sprawdzeniu aktualnego stanu stóp przed każdym zabiegiem (skóra, paznokcie, deformacje).
Profesjonalna diagnostyka pozwala na wyłapanie wszelkich zmian w ich początkowej fazie, a co za tym idzie – krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie lub skierowanie do odpowiedniego lekarza specjalisty (dermatolog, diabetolog, chirurg, ortopeda, flebolog itp.). Istotnym elementem takiej wizyty jest dokładne wyjaśnienie pacjentowi przyczyn powstawania zaobserwowanych zmian, omówienie proponowanej terapii i zaproponowanie działań eliminujących możliwość ich powstawania (właściwe kosmetyki, odciążenia, wkładki do butów itp.).

Pielęgnacja to obcięcie i oszlifowanie paznokci, usunięcie standardowych, fizjologicznych zrogowaceń i wmasowanie odpowiednio dobranego preparatu.

pedicure